Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju I LO

Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju I Liceum Ogólnokształcącego im. Władysława Broniewskiego w Bolesławcu istnieje od listopada 2006 roku.

Członkami założycielami są absolwenci szkoły, emerytowani i obecni nauczyciele, przyjaciele I LO, a Honorowym Prezesem – pani Anna Baniecka, długoletnia dyrektorka placówki.

 

I Liceum to szkoła, której historia powstania sięga pierwszych lat powojennych, w swojej bogatej tradycji nieodłącznie związana jest z miastem i jego mieszkańcami. Wielu jej absolwentów to ludzie znani w świecie i kraju, specjaliści w rozmaitych dziedzinach, postaci znane i cenione. Wkład szkoły w kształtowanie wizerunku miasta i powiatu na mapie Dolnego Śląska, jak też kraju to nie tylko wysokie lokaty w rankingach szkół, ale także działalność na rzecz środowiska lokalnego, angażowanie w wiele akcji i przedsięwzięć.

Konieczność powstania Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Szkoły wynikała z sentymentu do szkoły, ale też z troski o jej współczesność i przyszłość.

 

Do głównych celów Stowarzyszenia należy wspieranie działalności dydaktycznej, wychowawczej i opiekuńczej szkoły. W praktyce ma to oznaczać zarówno pomoc finansową, w tym stypendia dla młodzieży czy zakup sprzętu i pomocy, jak też czynny udział w życiu szkoły, organizację zajęć pozalekcyjnych i promocję twórczości. Każdy, kto był w jakikolwiek sposób związany z I LO może przyczynić się do jej rozwoju, wstępując lub też popierając działalność Stowarzyszenia.

 

 

Stowarzyszenie gromadzi fundusze z przekazywanego na ten cel 1% odpisu

od podatku, który trafia na konto użyczone przez

Stowarzyszenie Ziemia Bolesławiecka.

stowarzyszenie

Założycielskie zebranie Stowarzyszenia, listopad 2006 r.

Podobne wpisy

NPRCz

NPRCz

W ramach „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025” otrzymaliśmy dofinansowanie w wysokości 12 000 zł plus 3 000 zł wkładu własnego z przeznaczeniem na wspierania działań związanych z rozwojem czytelnictwa, promowaniem kultury literackiej oraz  promowaniem czytelnictwa...

Archiwalne

„Next- Young Neet’s shaping Expectations for the future of Europe”

Tytuł programu " NEXT - Young NEETs shaping EXpectations for The future of Europe" NEET - to skrót od angielskich słów " Not in EDucation, Employment or Training" - co w wolnym tłumaczeniu oznacza - brak edukacji, zatrudnienia i kształcenia. Jest to dość specyficzne zjawisko społeczne...