Ruch olimpijski

Każdy uczeń I LO ma szansę na poszerzenie swojej wiedzy i sprawdzenie jej w olimpiadach i konkursach przedmiotowych. Co roku z tej możliwości korzysta prawie połowa uczniów, biorąc udział w zawodach mających wieloletnią tradycję, takich jak m.in. Olimpiada Biologiczna, Chemiczna, Fizyczna, Artystyczna, Historyczna, Wiedzy o Unii Europejskiej, czy Języka Angielskiego, w których uczniowie plasują się w pierwszej 10 w województwie, ale również – z powodzeniem – próbują sił w olimpiadach i konkursach, które mają niedługą historię, jak na  przykład: Olimpiada Zdrowego Stylu Życia, Turniej Wiedzy Pożarniczej, konkursy translatorskie i lingwistyczne, Olimpiada  Wiedzy Religijnej oraz konkursy o tematyce papieskiej i biblijnej, czy – w ostatnich latach – Olimpiada Policyjna, w której mamy już kilku finalistów. Magnesem do udziału w ruchu olimpijskim jest nie tylko szansa na zdobycie indeksu na studia, ale także atrakcyjne nagrody rzeczowe i wycieczki (Bruksela, Strassburg).

Uczniowie biorący udział w ruchu olimpijskim oraz ich opiekunowie są nagradzani na dorocznej uroczystości podsumowania ruchu olimpijskiego, która odbywa się pod koniec kwietnia.

Szkolny Ruch Olimpijski regulowany jest zapisami Szkolny Program Wspierania Uzdolnień w którym zawarte są informacje, prawa i obowiązki wynikające z udziału uczniów w olimpiadach, konkursach oraz reprezentowaniu szkoły w rozgrywkach sportowych.

Podobne wpisy

NPRCz

NPRCz

W ramach „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025” otrzymaliśmy dofinansowanie w wysokości 12 000 zł plus 3 000 zł wkładu własnego z przeznaczeniem na wspierania działań związanych z rozwojem czytelnictwa, promowaniem kultury literackiej oraz  promowaniem czytelnictwa...

Archiwalne

„Next- Young Neet’s shaping Expectations for the future of Europe”

Tytuł programu " NEXT - Young NEETs shaping EXpectations for The future of Europe" NEET - to skrót od angielskich słów " Not in EDucation, Employment or Training" - co w wolnym tłumaczeniu oznacza - brak edukacji, zatrudnienia i kształcenia. Jest to dość specyficzne zjawisko społeczne...