Amerykańskie wakacje Michała Jednoroga

Amerykańskie wakacje Michała Jednoroga

Pisaliśmy o sukcesie uczniów klasy IIIa – Michała Jednoroga i Karola Blatkiewicza, którzy wiosną zakwalifikowali się jako przedstawiciele Polski na wakacyjny obóz w USA.

Tę wakacyjną przygodę postanowił opisać Michał. Oto jego ciekawa relacja.

Na przełomie czerwca i lipca miałem okazję wybrać się do Stanów Zjednoczonych, aby reprezentować nasz kraj na 28-dniowym turnusie dla chłopców i osób niebinarnych obozu organizowanego przez The Louis August Jonas Foundation. Byłem tam jednym z trzech Polaków (nie licząc opiekunów), czyli jednej z najliczniejszych nacji spośród 54 przedstawicieli ponad 20 krajów.

To doświadczenie było niezwykle inspirujące i wywróciło  moje dotychczasowe postrzeganie  świata  do góry nogami. Podczas obozu mieliśmy okazję spotkać młodzież z różnych zakątków globu, reprezentującą różne kultury, tradycje i punkty widzenia. To było prawdziwe zanurzenie się w wielokulturowym oceanie, które poszerzyło moje horyzonty i otworzyło oczy na różnorodność świata.

Obóz opierał się na idei budowania więzi i łączeniu wielu kultur w jedną sprawnie działającą społeczność. To nie było tylko uczestnictwo w różnych warsztatach i zajęciach edukacyjnych, ale także codzienne życie wraz z nowymi przyjaciółmi. Razem gotowaliśmy, spędzaliśmy czas na świeżym powietrzu i pomagaliśmy sobie w rozwiązywaniu problemów.

Pobyt w Stanach pozwolił mi doświadczyć naprawdę wielu aktywności, z którymi nigdy wcześniej nie miałem do czynienia, co pozwoliło mi na naukę zarządzania grupą, łagodzenia konfliktów czy chociażby czynności, którą wykonuję teraz, czyli pisania artykułów.

Dowiedziałem się też, jak wiele mogę nauczyć się od swoich rówieśników, zrozumiałem, że poprzez pokorę i determinację można dotrzeć do upragnionych celów. Podobnie jak różnice kulturowe, spektakularny przekrój umiejętności uczestników obozu zrobił na mnie olbrzymie wrażenie, od koncertowania z ludźmi grającymi niemalże na każdym instrumencie, przez rywalizacje w przeróżnych dyscyplinach z zagorzałymi sportowcami po debaty na wszelakie tematy z miłośnikami polityki.

To niecodzienne przeżycie  pozwoliło mi odkryć siebie na nowo, zbudować pewność siebie i uwierzyć w swoją wartość. Jestem wdzięczny za daną mi szansę, zdobyte doświadczenie i umiejętności, a przede wszystkim niezwykłą przygodę:  mojej szkole, nauczycielom, a  w sposób szczególny  pani Katarzynie Cieślak-Ostrowskiej i sztabowi CRS Polska. Z pewnością nie zapomnę tego do końca życia i cieszę się, że mogłem przeżyć coś tak wspaniałego, a wszystkich chętnych serdecznie zachęcam do spróbowania swoich sił w następnych kwalifikacjach do obozu CRS LAJF:)

 

 

Komentarze

komentarzy

Podobne wpisy

Święta tuż tuż…

Święta tuż tuż...

Z okazji zbliżających się Świąt Wielkiej Nocy niosących radość i nadzieję, życzymy, aby dla każdego oznaczały to, co dla niego ważne: w sensie religijnym, rodzinnym, osobistym. Niech każdy z nas znajdzie w nich to, czego oczekuje. Starajmy się wykorzystać ten czas na bliskość z innymi, z...

Język angielski na scenie Teatru Starego!

Język angielski na scenie Teatru Starego!

Kolejny, XXIV Festiwal Języka Angielskiego, przeszedł do historii. Odbył się 07 kwietnia 2025 r. w samo południe na gościnnych deskach Teatru Starego. W tej edycji grupa teatralno-muzyczna prowadzona przez Leszka Idzikowskiego postanowiła zagrać monodram „My Guardian Angel” i sztukę kryminalną...

Spotkanie autorskie w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

Spotkanie autorskie w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

Dzisiaj w auli szkolnej odbyło się spotkanie autorskie w ramach Narodowego programu rozwoju czytelnictwa.  Naszym gościem był autor bestsellerowych kryminałów, których akcja rozgrywa się w Karkonoszach. Stomatolog z wykształcenia. Absolwent z roku 2016 Sławek Gortych, Jego pierwsza powieść...