O Kobietach i dla Kobiet
Tegoroczny 8 marca z pewnością przejdzie do historii. Tradycyjnie świętowaliśmy Dzień Kobiet, jak również Dzień Humanisty, który był poświęcony patronowi naszej szkoły – Władysławowi Broniewskiemu. Na pierwszym piętrze mogliśmy przeczytać jego wiersze, a jeżeli ktoś poprawnie dopasował tytuł do utworu – to otrzymywał miłą niespodziankę. Musimy jednak szczerze przyznać, że czwartek zdominowały kobiety.
Mogliśmy poznać ich siłę, piękno i losy na przestrzeni wieków. Ania Wróblewska i Eliza Sondaj rozpoczęły piosenką ” Być kobietą”, która wprawiła zgromadzoną na auli publiczność w dobry nastrój, a Marcel Sas i Michał Celmer zadedykowali paniom słynny szlagier ” Brunetki, blondynki”, po którym otrzymali burzę braw. Musimy również wspomnieć o niezwykle klimatycznym występie Wiktorii Szczepańskiej, która zaśpiewała muzyczną aranżację wiersza naszego patrona, którą skomponował pan Sławomir Zimniak. Mieliśmy również okazję zgadywać o jakich kobietach jest mowa we fragmentach książek, które czytały Monika Mikołajczak, Klaudia Kowalik i Ania Wróblewska. Była to doskonała możliwość do złapania piątki z polskiego, jednak Pan Dyrektor okazał się bezkonkurencyjny i zgadł o kim była mowa prawie we wszystkich utworach, a my musieliśmy pożegnać się z dobrą oceną. Filip Lickiewicz wygłosił natomiast przepiękny wiersz. I kiedy już myśleliśmy, że to jest koniec nas scenę weszli ONI. Trudno jest opisać ten występ jednym słowem. Po prostu zakochaliśmy się w ich wykonaniu piosenki Sławomira ” Miłość w Zakopanem”. Aż trzeba było krzyczeć o bis, bo byli najzwyczajniej w świecie fenomenalni. Dziękujemy: Radosławowi Kalamarzowi, Kacprowi Guzowskiemu, Konradowi Słabickiemu, Gordianowi Czerkawskiemu z klasy 2c oraz Krzysztofowi Kamińskiemu, Kamilowi Kawce, Pawłowi Kozickiemu i Piotrowi Palidze z klasy 2a, jak również Marcelowi Sasieli, Damianowi Kobierskiemu z klasy 1e i Marcelowi Sasowi z klasy 1a oraz Michałowi Celmerowi z klasy 2d.
Pragniemy także gorąco podziękować Panu Kazimierzowi Sucharzewskiemu, Absolwentowi naszego Liceum z roku 1949, który napisał i dedykował wszystkim Paniom piękny wiersz! Oto i on.
Takiego Dnia Kobiet chyba nigdy nie zapomnimy! Dziękujemy!
W imieniu wszystkich Kobiet – Maria Koplin 🙂
Warto dodać, że w trakcie tego dnia odbywało się wiele ciekawych spotkań w ramach Dnia Humanisty. Ale o tym w następnej wiadomości.