I LO nie takie straszne, czyli gimnazjaliści u nas.

I LO nie takie straszne, czyli gimnazjaliści u nas.

Ponad 250 uczniów szkół gimnazjalnych z Bolesławca, Lwówka, Nowogrodźca, Osiecznicy, Świętoszowa, Gromadki, Pielgrzymki i Nowej Wsi przyjęło nasze zaproszenie na „Dni Otwarte”, które zorganizowaliśmy 21 i 22 kwietnia. Nasi goście mieli okazję poznać szkołę, dowiedzieć się o ofercie na przyszły rok szkolny, ale przede wszystkim wziąć udział w atrakcyjnych warsztatach przedmiotowych przygotowanych specjalnie z tej okazji przez naszych zdolnych licealistów pod opieką nauczycieli.

W trakcie warsztatów z chemii, na których nie zabrakło spektakularnych zjawisk uczniowie rozwiązywali zagadkę tajemniczej zbrodni dokonanej w miłosnym afekcie, która to rozegrała się na oczach naszych gości podczas warsztatów literackich. „Czy była między nimi chemia?” zastanawiano się później, tworząc poetyckie grypsy inspirowane poezją naszego patrona, Władysława Broniewskiego. Warsztaty lingwistyczne obfitowały w wielojęzyczne gry i zabawy, ale także ciekawą prezentację dotyczącą wzajemnych historycznych relacji pomiędzy językami: angielskim, francuskim, niemieckim i włoskim. W trakcie warsztatów matematyczno-fizycznych rozwiązywano niezwykle skomplikowane zadania, takie jak m.in ustalanie środka ciężkości widelca i łyżki czy przeprowadzenie dowodu na to, co ma wspólnego z Newtonem ciasto pierogowe.

W przerwach pomiędzy zajęciami naszych gości regenerowaliśmy słodkościami przygotowanymi przez Samorząd Uczniowski.

Na miłe zakończenie postanowiliśmy zaprosić uczniów z gimnazjów na orzeźwiającą zumbę i „belgijkę”, które zgodnie z tradycją odtańczyliśmy na hali sportowej.

Mamy nadzieję, że wszystkie atrakcje przygotowane specjalnie dla naszych gości – spotkały się z ich zainteresowaniem i uwagą.

Nam było niezmiernie miło gościć uczniów klas III szkół gimnazjalnych w I LO.

Serdeczne podziękowania należą się wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowanie „Dni Otwartych”.

Szczególne podziękowania składamy naszym wspaniałym licealistom, którzy prowadzili wszystkie zajęcia warsztatowe (długa lista osób już wkrótce :)), członkom Samorządu Uczniowskiemu – za opiekę nad gośćmi i przygotowanie poczęstunku.

Dziękujemy nauczycielom, którzy prowadzili i koordynowali zajęcia:

p. Irminie Nowak (warsztaty literackie)

p. Dorocie Startek (warsztaty chemiczne)

p. Tomaszowi Hoszowskiemu i Karolinie  Jarząbek (warsztaty matematyczno-fizyczne)

p. Leszkowi Idzikowskiemu, p. Alicji Kozioł, p. Małgorzacie Pędlowskiej, p. Barbarze Jusypenko  i Magdalenie Zientarze (warsztaty lingwistyczne)

p.Katarzynie Cieślak-Ostrowskiej – opieka nad naszymi gośćmi

p. Marcinowi Sobczyszynowi (zajęcia taneczne na sali)

p. Sławomirowi Zimniakowi (przygotowanie materiałów promocyjnych)

więcej zdjęć autorstwa Dawida Meiera (21 kwietnia) i Basi Szombary (22 kwietnia) na naszym facebooku

11 22 7

Komentarze

komentarzy

Podobne wpisy

Podziękowania za serca

Podziękowania za serca

Grudzień był dla nas niezwykle aktywnym miesiącem. Cieszyliśmy się, że po raz kolejny, dzięki naszym akcjom pomocowym - mogliśmy sprawić radość innym. Tradycyjnie przygotowaliśmy "Szlachetną Paczkę", uczestniczyliśmy w "Bolesławieckiej Paczce Życzliwości", podarowaliśmy prezenty dla małych...

Mamy wielu autorów i chwalimy się nimi

Mamy wielu autorów i chwalimy się nimi

W nowo otwartej bibliotece (po niemal rocznych pracach remontowo-modernizacyjnych) można korzystać nie tylko z księgozbioru, ale także obejrzeć wystawy przygotowane przez panią Dorotę Chrzanowską-Florków. Jedna z nich jest poświęcona historii naszej szkolnej "skarbnicy książek", a druga...

Kolejne „Urodziny Patrona”

Kolejne "Urodziny Patrona"

17 grudnia, tradycyjnie już, świętowaliśmy całą społecznością szkolną urodziny Władysława Broniewskiego, patrona naszej szkoły. Celebrowały ją klasy I B oraz II B, pod czujnym okiem pań: Ewy Ołenicz-Bernackiej oraz Barbary Ostaszewskiej. Zanim zabraliśmy się w szkolnej auli, mogliśmy przywołać...