Wybory do Rady Samorządu 2019

Wybory do Rady Samorządu 2019

Już w najbliższy piątek (15 listopada), na 7 godzinie lekcyjnej odbędzie się debata szkolna, w której udział wezmą zgłoszeni kandydatki i kandydaci na przewodniczącą lub przewodniczącego Rady Samorządu Uczniowskiego. Zanim poznamy ich poglądy i koncepcje warto już teraz dowiedzieć się więcej o nich samych. Sylwetki prezentujemy w kolejności alfabetycznej.

ADAM GOLEŃSKI

 

 

 

 

 

 

 

 

Cześć, nazywam się Adam Goleński i uczęszczam do 2 klasy. Jestem koordynatorem proekologicznego projektu „Plan-E” i organizatorem Młodzieżowego Strajku Klimatycznego w Bolesławcu. Za mojej kadencji NASZA szkoła stanie się miejscem, gdzie będziecie mogli rozwijać swoje talenty i umiejętności, a ci, którzy jeszcze ich nie odkryli bądź nie pokazali ich światu – będą mieli taką możliwość.
To zrobię:
– Festiwal talentów „TalentShow”
– Odzież 1LO (bluzy, koszulki)
– Usprawnię Rzecznika Praw Ucznia
– EKO szkoła
– Dzień BIZNESU
Na 2020 planuję:
– Wniosek o renowację boiska szkolnego
– Unowocześnienie radiowęzła
– Szkolenia i warsztaty, które przydadzą się wam w przyszłości

 

KACPER JASIUKIEWICZ

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Cześć, jestem Kacper Jasiukiewicz z klasy 2B i jak już na pewno wiecie kandyduję na przewodniczącego szkoły. Za mojej kandydatury postaram się kontynuować dzieło obecnego przewodniczącego, który zrobił dużo dla naszej szkoły, często mimo wielu przeciwieństw. Po drugie postaram się jeszcze bardziej zgrać samorząd szkolny i podnieść jego jakość, dodając swoje pomysł. Oczywiście rozpoczęte projekty – na ile to będzie możliwe – postaram się dokończyć. Po trzecie będę chciał rozwinąć radiowęzeł, postaram się, aby każdy mógł odkryć swoje powołanie bądź hobby i miał możliwość rozwoju ich w naszej szkole.
Każdy oddany głos na mnie na pewno nie będzie zmarnowany głosem.

 

DOMINIKA WRÓBLEWSKA

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Nazywam się Dominika Wróblewska. Jestem uczennicą klasy 1ap. Jak wiele osób mogło zauważyć, uśmiech praktycznie nigdy nie znika z mojej twarzy. Kiedy inni mają problem – zawsze staram się jak najlepiej pomóc. Jestem osobą otwartą, szczerą, a także bardzo komunikatywną. Uważam, że trzeba być wytrwałym w dążeniu do celów. Myślę, że wokół mnie panuje pogodna atmosfera. Jak dobrze wiemy szkoła to wspólnota, w której każdy chciałby się czuć komfortowo. Rozwijać swoje zainteresowania. Swobodnie dzielić się swoimi przemyśleniami z innymi. Tyle, ilu uczniów w szkole – tyle różnych pomysłów, różnych wizji, a także poglądów. Chciałabym aby wszyscy mogli wyrażać siebie w 100%. Żeby każdy przychodził z uśmiechem na twarzy, a także angażował się w sprawy związane ze szkołą, nie zapominając przy tym o swoich pasjach, zainteresowaniach. Dlatego przyszedł mi pomysł na stworzenie klubów szkolnych, nad którymi opiekę sprawowałby Samorząd Uczniowski. Mam wiele innych pomysłów związanych z życiem szkoły. Myślę, że jestem osobą, na której można polegać. Jeśli oddacie na mnie głos, urozmaicę życie naszej szkoły w pomysły moje i reszty uczniów.

 

ALICJA ŻĄDŁO

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Nazywam się Alicja Żądło. Jestem w klasie 1Bg. Klasę humanistyczną wybrałam, ponieważ chciałabym wiązać swoją przyszłość z prawem lub z którąś z dziedzin psychologii. Uważam się za osobę odpowiedzialną, empatyczną, a przy tym radosną. Od dziecka lubiłam pomagać innym ludziom – angażowałam się w różne zbiórki i akacje charytatywne. Jedną z moich pasji są podróże. Marzę o tym, by odwiedzić kiedyś państwa Ameryki Południowej. Uwielbiam też gotować. Jestem w I LO dopiero dwa miesiące, stale poznaję nowe osoby i staram się angażować w życie klasy. Jako przewodnicząca samorządu chciałabym, aby nasze liceum stało się bardziej ekologiczne.  Według mnie dobrze byłoby również nawiązać współpracę i pomagać w okolicznych schroniskach dla zwierząt i domach seniora. Uważam, że nie samą nauką człowiek żyje i jestem chętna do organizacji różnych zabaw np. Andrzejek, Mikołajek, poczty Walentynkowej lub wyjść na lodowisko.

Komentarze

komentarzy

Podobne wpisy

Literacki sukces Anny Mularczyk

Literacki sukces Anny Mularczyk

Uczennica klasy I Ep - Anna Mularczyk z sukcesem zadebiutowała w Dolnośląskim Konkursie Literackim "My Polacy- My Dolnoślązacy" o Laur Złotego Pióra. Jej praca zatytułowana "Powroty" otrzymała wyróżnienie. Wręczenie nagród odbyło się 5 grudnia w Auli Papieskiego Wydziału Teologicznego we...

Zofia Juda – Stypendystką Prezesa Rady Ministrów

Zofia Juda - Stypendystką Prezesa Rady Ministrów

27 listopada na oficjalnej Gali, która odbyła się w auli Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu uczennica klasy III a - Zofia Juda - otrzymała z rąk Dolnośląskiego Kuratora Oświaty, pana Romana Kowalczyka -Stypendium Prezesa Rady Ministrów. Wyróżnienie to przyznawane jest za osiągnięcie...

Sportowy przegląd wydarzeń

Sportowy przegląd wydarzeń

Ostatnie dni były bardzo intensywne, jeśli chodzi o sport międzyszkolny. Swoje turnieje skończyli szachiści, halowe piłkarski nożne i tenisistki stołowe, a futsalowicze są już na finiszu rozgrywek. Na pierwszy ogień (piątek, 6 grudnia 2019) poszli szachiści w składzie: Marcel Sas, Wojciech...