„Wszystko, co po nas zostanie…” – Dzień Edukacji pełen pamięci i gości

„Wszystko, co po nas zostanie…” – Dzień Edukacji pełen pamięci i gości

Początek testamentu  Heleny Tyrankiewiczowej stał się mottem tegorocznego Dnia Edukacji, który miał wyjątkowy charakter za sprawą obchodzonego jubileuszu 50-lecia Stypendium im. H. i W. Tyrankiewiczów i związanej z nim wizyty stypendystów, dawnych dyrektorów i wicedyrektorów oraz emerytowanych nauczycieli. W sobotnie przedpołudnie (12 października) nasza szkolna aula była świadkiem wielu wzruszających chwil, wspomnień, refleksji o roli nauki w życiu, przywoływania nauczycieli – mistrzów. W tej ciepłej atmosferze wręczono 5 tegorocznych Stypendiów, uhonorowano obecnych nauczycieli, wysłuchano pięknego koncertu w wykonaniu absolwentów i stypendystów. Posadzono także dąb – symbol potęgi nauki i więzi, która od lat buduje historię naszej szkoły.

Państwo: Barbara Marczuk, Mirosław Jasiński, Michał Małkowski, Przemysław Juda – to  absolwenci i stypendyści,którzy dzielili się swoimi wspomnieniami, mówili o mistrzach – nauczycielach, którzy wpłynęli ina ich życie, przywoływali swoje szkolne lata, wzruszali… siebie i zgromadzoną na auli publiczność. Razem z innymi Stypendystami otrzymali także Honorowe Stypendia i pamiątkowe znaczki. Byli też świadkami przyznania tegorocznych Stypendiów, które decyzją Rady Pedagogicznej otrzymali:

Magdalena Cichorzewska (absolwentka z kl. III a)

Kacper Gajda ( z kl. III b)

Przemysław Sulich (z kl. III c)

Gracjan Kozak (z kl. III e)

Maksymilian Idzikowski ( z kl. III e)

Wyróżniono także Zofię Judę ( z kl. III a), która otrzymała Stypendium Prezesa Rady Ministrów za najwyższą średnią ocen w roku szkolnym 2018/2019.

W imieniu Stypendystów Magda podziękowała śpiewająco. Muzyka i śpiew to były niezwykłe akcenty tej uroczystości, zwłaszcza, że wykonane zostały przez absolwentów i stypendystów. I tak na scenie wystąpili: Marcin Rolak, Julia Gołębiowska, Marika Zdunek, Kajetan Szymkiewicz, Krzysztof Kozicki. Warto zauważyć, że uroczystość prowadziły także absolwentki i stypendystki – Klaudia Kowalik i Anna Wróblewska. Muzyczną dedykację do wiersza Władysława Broniewskiego skomponował i wykonał pan Sławomir Zimniak.

W trakcie akademii uhonorowano nauczycieli, których pracę doceniono nagrodami:  pani Dorota Chrzanowska-Florków – Nagroda Dolnośląskiego Kuratora Oświaty

panie: Irmina Nowak, Dorota Startek i pan Edward Florków – Nagrody Zarządu Powiatu Bolesławieckiego

panie: Alicja Kozioł, Beata Majewska, Beata Rembacz-Bonk, Barbara Sobczyszyn, Katarzyna Żak oraz panowie: ks. Tomasz Krauze, Piotr Matusiak, Marcin Sobczyszyn, Sławomir Zimniak – Nagrodą Dyrektora Szkoły.

Jubileusz zawodowej pracy obchodzą też panie: Irmina Nowak, Ewa Ołenicz-Bernacka i Magdalena Zientara. Gratulujemy.

Akcentem kończącym uroczystość było wspólne odśpiewanie „Gaudeamus” i życzenia od Samorządu, który w tym roku postanowił obdarować szkołę sadzonką dębu, dając tym samym początek zagospodarowania skweru przy szkole. Bo jak pisał Broniewski „Ja nie chcę wiele, Ciebie i zieleń…”

Pięknie dziękujemy przybyłym gościom za uświetnienie naszego Dnia Edukacji.

 

 

Komentarze

komentarzy

Podobne wpisy

Dzień Francuski – czyli „Chapeaux bas”

Dzień Francuski - czyli "Chapeaux bas"

Czapki z głów dla organizatorów tegorocznego Dnia francuskiego, czyli dla naszego I Liceum Ogólnokształcącego im. Wł. Broniewskiego i Powiatowego Centrum Edukacji i Kształcenia Kadr w Bolesławcu. Przedstawicielki dwu zaprzyjaźnionych placówek oświatowych przygotowały z tej okazji w naszej szkole...

Jakub Korzeniewicz w międzynarodowym etapie Olimpiady Lingwistyki Matematycznej!

Jakub Korzeniewicz w międzynarodowym etapie Olimpiady Lingwistyki Matematycznej!

Ogromnym sukcesem może pochwalić się  Jakub Korzeniewicz z klasy IVa, który został laureatem VII miejsca w XXII Ogólnopolskiej Olimpiadzie Lingwistyki Matematycznej we Wrocławiu, tym samym zakwalifikował się do etapu międzynarodowego i będzie reprezentował Polskę, tym razem w stolicy Brazylii...

Książki za „Złotówkę”

Książki za "Złotówkę"

W dniach 07.04 - 19.04. w I LO odbywa się kiermasz książek używanych, pochodzących ze zbiorów szkolnej biblioteki. Prawie siedem tysięcy egzemplarzy czeka na nowe życie. Zapraszamy wszystkich, którzy za symboliczną złotówkę pragną kupić książkę popularnonaukową lub dzieło literatury pięknej, tym...