UAT na Targach Turystycznych w Hoyerswerdzie

UAT na Targach Turystycznych w Hoyerswerdzie

22 listopada nasza szkolna Agencja Turystyczna (UAT) już po raz drugi przygotowała Targi Turystyczne, które tym razem odbyły się w Hoyerswerdzie. Wzięły w nich udział wszystkie agencje ze szkół realizujących już trzeci rok projekt „RegionalManagement”. Nasz UAT reprezentowało 13 członków, pod opieką pani Anny Tarnachowicz i Katarzyny Żak. W prezentacji oferty turystycznej naszego miasta i regionu skorzystaliśmy z doświadczeń I targów, które odbyły się w grudniu ubiegłego roku w Goerlitz.

Tradycyjnie już na naszym stoisku królowała ceramika, która jest największą atrakcją miasta. Zdobiliśmy siebie i innych stempelkami, pokazywaliśmy technikę powstawania naczyń oraz gotowe wyroby. Kierując się hasłem przewodnim targów – „Młodość, radość, sport, muzyka – tak nas łączy turystyka”. …. przygotowaliśmy także ciekawy polsko-niemiecki kalendarz na cały rok, w którym każdy miesiąc oferuje w Bolesławcu wiele atrakcji i wydarzeń. Promowaliśmy nie tylko imprezy kulturalne, ale także ciekawe miejsca i formy spędzania wolnego czasu, w tym także nasz Koncert Walentynkowy w Teatrze Starym.

W trakcie Targów mogliśmy także podziwiać stoiska przygotowane przez partnerskie szkoły z Polski i Niemiec. Działo się na nich wiele i byliśmy pod wrażeniem pomysłowości w promowaniu takich miast jak Żary, Zgorzelec, Lubań, Goerlitz, Bischofswerda i wreszcie Hoyerswerda. Firma uczniowska z Hoyerswerdy zadbała nie tylko o organizację imprezy, ale także atrakcje dla wszystkich uczestników. W trakcie trwania Targów mogliśmy zwiedzić w Hoyerswerdzie Muzeum Miejskie i Muzeum Komputerów oraz budynek Kina.

Impreza była dla naszego UAT-u kolejnym fajnym doświadczeniem w zakresie promocji turystyki regionalnej, ale też okazją do integracji z młodzieżą z partnerskich szkół Polski i Niemiec. Podkreślał to także koordynator całego projektu – pan Tomasz Jaśków, dziękując zarówno wszystkim organizatorom, jak też przybyłej publiczności. Zapowiedział też, że kolejne targi odbędą się na początku przyszłego roku w Żarach.

Nasz szkolny UAT dziękuje wszystkim za pomoc w organizacji naszego stanowiska.

II Targi Turystyczne, podobnie jak wszystkie inne działania w ramach projektu „RegionalManagement” finansowane są ze środków unijnych.

Fot. Patryk Rosa, Marcel Sasiela

 

Komentarze

komentarzy

Podobne wpisy

Miasto jest nasze – kreatywne warsztaty z projektowania

Miasto jest nasze - kreatywne warsztaty z projektowania

16 czerwca klasa I c miała niecodzienną możliwość uczestniczyć w warsztatach z ... projektowania. Do udziału z zajęciach zaprosiła nas Miejska Biblioteka Publiczna - Centrum Wiedzy, która uczestniczy w programie  „Nauka ma głos” tworzonym  przez Centrum Nauki Kopernik i Ministra Nauki i...

Jak nie czytam, jak czytam

Jak nie czytam, jak czytam

W ostatni piątek (12.06.2026) zrobiło się okienko pogodowe, które pozwoliło nam wyjść w plener z książką. Wszyscy uczniowie, którzy tego dnia przynieśli swoje lektury mogli całkiem legalnie wyjść poczytać na świeżym powietrzu. W ramach akcji Jak nie czytam, jak czytam wyszliśmy na szkolny orlik...

Brązowy medal naszych siatkarek plażowych!

Brązowy medal naszych siatkarek plażowych!

Dnia 9 czerwca 2026 r. w Kamiennej Górze odbył się Finał Strefy Jeleniogórskiej w piłce siatkowej plażowej dziewcząt szkół ponadpodstawowych. Do zawodów zgłosiło się 6 drużyn. Zawody rozgrywano systemem do dwóch wygranych setów do 15 punktów, a w przypadku remisu decydujący tie-break rozgrywany...