BOOMFest 2018 – raj sztuki dla młodych ludzi

BOOMFest 2018 – raj sztuki dla młodych ludzi

Festiwal Kultury Młodzieżowej „BOOMFest 2018” już za nami.14 czerwca 2018 r. po obu stronach granicy, w Zgorzelcu i Goerlitz odbył się tegoroczny finał projektu „RegionalManagement”. Wzięło w nim udział ponad 400 uczniów ze szkół w Hoyerswerdzie, Bischofswerdzie, Görlitz, Lubaniu, Żarach, Zgorzelcu i oczywiście z naszego Liceum.

Nasz szkolny UAT, podobnie jak Agencje z innych szkół zjawił się w Goerlitz dzień wcześniej, żeby dopilnować przygotowań. W czwartek, 14 czerwca, kiedy na miejsce przybyli uczniowie z partnerskich szkół przed południem rozpoczęło się 21 różnych warsztatów, wśród których nie zabrakło też tych, prowadzonych przez naszych uczniów: Zosię Judę i Ewelinę Wołoszyn – z tańca ludowego, Pawła Patruchę z iluzji oraz panią Karolinę Jarząbek z biżuterii. Oferta warsztatów była różnorodna i niezwykle ciekawa, od pierwszej pomocy, poprzez  florystykę, makijaż, na light show kończąc.

Po kilku godzinach zajęć i wspólnym posiłku wszyscy uczestnicy Festiwalu udali się do sali Kulturbrauerei na kulminację imprezy, czyli koncert, przygotowany przez artystów z wszystkich partnerskich szkół. Po podsumowującym wystąpieniu koordynatora projektu, pana Tomasza Jaśkowa na scenie zaprezentowało się wiele zespołów i młodych wykonawców  z Polski i Niemiec, w różnorodnym repertuarze, na niezwykle wysokim poziomie artystycznym. Nasze serca, jak też serca publiczności skradł show w wykonaniu Chóru „Synkopa 2”, który porwał żywiołowym repertuarem. Imprezę zakończył prawie godzinny taniec w kręgu prowadzony przez panią Dorotę Strzelczyk z Bolesławca. Chętnych do wspólnego tańca było tak wielu, że trzeba było utworzyć dwa kręgi.I tak, w radosnym nastroju zakończył się Festiwal Kultury Młodzieżowej „BOOMFest 2018”, który zgromadził ponad 400 młodych ludzi z Polski i Niemiec.

Organizatorami BOOMFestu byli uczniowie z siedmiu polskich i saksońskich szkół, które uczestniczą w projekcie Krajowego Urzędu Szkolnictwa i Edukacji „RegionalManagement”. Całość finansowana była z programu Unii Europejejskiej Interreg Polska-Saksonia.

Nad naszą licealną reprezentacją czuwały panie: Irmina Nowak, Beata Rembacz-Bonk, Karolina Jarząbek oraz koordynatorki projektu – Anna Tarnachowicz i Katarzyna Żak.

Serdeczne podziękowania dla wszystkich zaangażowanych w organizację całego przedsięwzięcia.

 fot. Bartek Muszyński i Patryk Rosa
 
 

Komentarze

komentarzy

Podobne wpisy

Historia w piosenkach i postaciach zatrzymana …

Historia w piosenkach i postaciach zatrzymana ...

30 kwietnia społeczność naszej szkoły zebrała się w auli, aby celebrować święta majowe i uczcić 20 - letnią obecność Polski w Unii Europejskiej. Odśpiewany wspólnie Hymn wprowadził nas w uroczysty charakter spotkania, podobnie jak prezentacja o "Konstytucji 3 Maja", którą przygotowała...

Nepal i Indie w szkolnej auli

Nepal i Indie w szkolnej auli

29 kwietnia, tuż przed długim weekendem dzięki barwnym opowieściom pana Tomasza Roli mogliśmy przenieść się na drugi kontynent, słuchając i oglądając relację z ponad miesięcznej podróży naszego gościa. Zachwycający Nepal z górskimi krajobrazami oraz niezwykle sympatycznymi i uczynnymi ludźmi...

Bajka z happy endem, czyli pożegnanie klas IV

Bajka z happy endem, czyli pożegnanie klas IV

"Dawno, dawno temu..." - a konkretnie 4 lata temu do naszego liceum przyszedł nowy rocznik. Rozpoczęli nietypowo, bo zaledwie po miesiącu nauki opuścili mury szkoły, by kontynuować naukę w formie zdalnej. Łatwo nie było, ale na szczęście kolejne miesiące i lata spędzili już wspólnie. W piątek...