Żegnajcie i powodzenia

Żegnajcie i powodzenia

W piątkowe popołudnie (27 kwietnia) aula wypełniła się po brzegi.  141 trzecioklasitów wraz z rodzicami , zaproszeni goście i grono pedagogiczne  – było uczestnikami najważniejszej uroczystości w życiu szkoły – pożegnania  uczniów ostatnich klas. Był to czas podsumowań, gratulacji, życzeń i pożegnań. „Patrzcie w przyszłość oczami wyobraźni i nie bójcie się mieć najśmielszych oczekiwań” – zwracał się do tegorocznych abiturientów Dyrektor Cezary Czernatowicz. W swoim wystąpieniu  gość uroczystości – Pan Cezary Przybylski, Marszałek Dolnego Śląska, podkreślał rangę dobrego wykształcenia i aspiracji w życiu młodych ludzi. Wicestarosta Tomasz Gabrysiak, także absolwent naszego Liceum – z sympatią mówił o magii naszej szkoły i wysokim poziomie edukacji.

Wzruszających momentów w trakcie tego popołudnia było wiele. A z 27 trzecioklaistów ukończyło szkołę z wyróżnieniem, wśród nich najwyższą średnią uzyskała Julia Babijczuk z klasy III C – 5,76. Równie wysokie noty uzyskali także : Alicja Myśliwiec z kl. III a – śr. 5,53, Joanna Błaszczyk z kl. III b – śr. 5,22, Wawrzyniec Oliwa z kl. III c – śr. 5,22

Oto lista pozostałych uczniów wyróżnionych za naukę:

Bartosz Zarówny, Mateusz Kwieciński, Natalia Matejewicz, Angelika Piekarz, Klaudia Kowalik, Ewa Najdzionek, Paulina Gajewska, Maria Górska, Natalia Regińska, Karolina Jankiewicz, Anna Drabczyk, Kaja Hytnar, Agnieszka Kaziów, Julia Samborska, Magdalena Kusber, Wioletta Romanowska, Tomasz Wawrykowicz, Katarzyna Majdan, Mateusz Zawadzki, Klaudia Tomczyszyn, Anna Wróblewska, Katarzyna Nowak, Anna Podhorecka-Delimat

Do tego dużego grona wyróżnionych dołączali także rodzice, otrzymując listy gratulacyjne.

Warto dodać, że najlepsze wyniki wśród klas osiągnęła klasa III c – średnia 4,36. Także z tej klasy aż 13 uczniów zostało otrzymało świadectwa z biało-czerwonym paskiem. Gratulujemy!

Tradycją jest wręczanie w trakcie tej uroczystości „Władków”, honorowych nagród za szczególne zaangażowanie w życie szkoły. W tym roku, decyzją Rady Pedagogicznej trafiły one do: Klaudii Kowalik (z kl. III b), Anny Wróblewskiej ( z kl. III e) oraz Kacpra Kozłowskiego i Mateusza Zawadzkiego (obaj z klasy III d).

Wiele wzruszających i ciepłych słów padło w trakcie podziękowań skierowanych do trzecioklasistów działających w Samorządzie Uczniowskim oraz szkolnym chórze „Synkopa 2”. Pani Irmina Nowak, opiekunka Samorządu oraz Julia Gołębiowska z kl. II c. szczególnie dziękowały: Monice Mikołajczak, Wiktorii Smole, Martynie Kuklińskiej, Kai Kowalskiej, Radkowi Wąsikowi oraz sekcji muzycznej chóru: Janowi i Jakubowi Dziubom i Szymonowi Kutowi.

Duża grupa trzecioklasistów została także wyróżniona za osiągnięcia sportowe. Szczególne podziękowania trafiły do Julii Grzelak, Klaudii Petters, Marii Górskiej, Aleksandry Witkowskiej i Magdaleny Poznańskiej.

Oto lista pozostałych licealistów nagrodzonych za sport szkolny:

Magdalena Kotwica, Kacper Grela, Mikołaj Konefał, Mateusz Kwieciński, Szymon Matusz, Rafał Reginia, Natalia Regińska, Martyna Pachulska, Magdalena Dąbrowska, Laura Śledzińska, Jan Dziuba, Mateusz Kyzioł, Mateusz Olesiński, Wawrzyniec Oliwa, Wiktoria Fiszer, Tobiasz Burzyński, Kacper Kozłowski, Adrian Pacyna, Paulina Pacek, Martyna Walera, Kacper Popławski, Michał Dołgan.

Wyróżniono także Alicję Myśliwiec, Katarzynę Jakiełę, Patryka i Jakuba Patreuhów za osiągnięcia w brydżu sportowym.

W trakcie uroczystości podziękowano także uczniom za zaangażowanie w projekty międzynarodowe. Pani Anna Tarnachowicz w imieniu koordynatora projektu „RegionalManagement” wyróżniła Angeliką Markowską, Tobiasza Burzyńskiego i Kamilę Markowską za 2 lata pracy w projekcie.

W imieniu Dyrektor Młodzieżowego Domu Kultury podziękowano także Klaudii Kowalik, Monice Mikołajczak, Annie Wróblewskiej, Angelice Bachciak, Magdalenie Kotwicy oraz Radosławowi Wąsikowi za aktywne uczestnictwo w pracowniach teatralnych, prowadzonych przez panią Anetę Ćwieluch.

W dalszej części uroczystości odbyło się wręczenie świadectw wszystkim klasom. Obdarowani różami licealiści wysłuchali także życzeń od wychowawców klas: pana Leszka Idzikowskiego (III a), Magdaleny Zientary (kl. III b), Edwarda Florkowa (kl. III c), Małgorzaty Pędlowskiej (kl. III d) i pana Damiana Dziedziula (kl. III e).

Oprawę muzyczną uroczystości przygotowali sami trzecioklasiści, wspierani przez szkolny chór. Akcentem humorystycznym były prezentacje multimedialne klas oraz filmik o przygotowaniach do matury. Atrakcją był też walc odtańczony przez wychowawców klas z absolwentami.

Dyrekcja szkoły podziękowała także Rodzicom, szczególnie zaangażowanym w pracę na rzecz szkoły.

Było wiele słów pożegnań, życzeń i refleksji, zarówno tych, skierowanych do Absolwentów, które wygłosiły pani Małgorzata Pędlowska, a w imieniu rodziców – pani Katarzyna Babijczuk, jak też tych, dedykowanych nauczycielom – w wystąpieniu Julii Babijczuk.

W imieniu społeczności uczniowskiej wystąpiła także Wiktoria Szczepańska, przewodnicząca SU.

Uroczystość, którą przygotowała klasa I d wraz z panią Małgorzatą Piotrów –  zakończyło wspólne odśpiewanie „Gaudeamus…”

 

 

Komentarze

komentarzy

Podobne wpisy

Maturzyści – Gratulacje!

Maturzyści - Gratulacje!

Miło nam poinformować, że zdawalność egzaminu maturalnego w naszej szkole to 96,45 %, (na 141 licealistów). Gratulujemy !!! Tym, którzy podejdą do egzaminu poprawkowego - przypominamy, że odbędzie się 21 sierpnia (wtorek) o godz. 9.00 w Zespole Szkół Elektronicznych.   fot. kl. IA...

PODRĘCZNIKI NA ROK SZKOLNY 2018/2019

PODRĘCZNIKI NA ROK SZKOLNY 2018/2019

podreczniki kl. 1 LO 2018_2019 podreczniki kl. 2 LO 2018_2019 podreczniki kl. 3 LO 2018_2019 Podręczniki z języków obcych będą ustalane przez nauczycieli dla całego oddziału na początku września.   Przypominamy, że w pierwszym tygodniu września w szkole będzie prowadzony Kiermasz...

Zakończenie z przytupem

Zakończenie z przytupem

Pożegnaliśmy rok szkolny  2017/2018 w radosnej i muzycznej atmosferze.  Na scenie  zaprezentowano „hity” ze wszystkich szkolnych uroczystości i imprez minionego roku. Przed sceną  uhonorowano 80 uczniów, którzy otrzymali świadectwo z wyróżnieniem, także tych, którzy uzyskali 100 % frekwencji. ...