Ruszył kolejny projekt z języka angielskiego

Ruszył kolejny projekt z języka angielskiego

A oni dwoją się i troją… Kinga Warężak, Mateusz Sobczyszyn (IIB), Estera Walska (IID) i Paulina Wolska (IIC) już w ubiegłym roku szkolnym podjęli wyzwanie – zaangażowali się w kolejną edycję interdyscyplinarnych projektów w języku angielskim dotyczących Dolnego Śląska – w zrozumieniu wieloaspektowości jego przebogatej kultury – prowadzonych od wielu lat przez pana Leszka Idzikowskiego. Co więcej, sami zdecydowali się wybrać temat przewodni – Kościoły i świątynie różnych wyznań zamieszkujących Dolny Śląsk przez wieki.

„Prace nad projektem zaczęliśmy we wrześniu, odwiedzamy biblioteki, zbieramy materiały, szukamy, dopytujemy i co jakiś czas konsultujemy się z naszym koordynatorem” – mówi jedna z uczestniczek projektu. „Jest to dodatkowa praca, ale nieuciążliwa i bardzo ciekawa, bo takich informacji często nie ma na lekcjach w szkole – programy nauczania tego nie obejmują; poszerzamy więc wiedzę z historii, geografii, języka, a przede wszystkim zbieramy wiadomości o miejscu, w którym żyjemy”. Kolejne etapy przed nami, pracy dużo, ale to przyjemne starania. Wycieczka projektowa późną wiosną – jest na co czekać!!

O wcześniejszych projektach można przeczytać na naszych stronach:

lo.boleslawiec.pl/2014/05/final-projektu-o-dolnym-slasku-czyli-angielski-w-praktyce/

lo.boleslawiec.pl/2015/05/final-projektu-old-castles-of-lower-silesia/

Komentarze

komentarzy

Podobne wpisy

16 Nagród i 15 Stypendiów Starosty dla naszych uczniów i absolwentów. Gratulujemy!

16 Nagród i 15 Stypendiów Starosty dla naszych uczniów i absolwentów. Gratulujemy!

25 października w Teatrze Starym odbyła się Gala wręczenia Nagród - zwanych "Efebami" oraz Stypendiów Starosty Bolesławieckiego za osiągnięcia w roku szkolnym 2018/2019. Wśród 129 uczniów i absolwentów z całego powiatu aż 16 Nagród i 15 stypendiów trafiło do naszych licealistów. Imponuje fakt...

„Szlachetne zdrowie…”

"Szlachetne zdrowie..."

W piątek, 18 października obchodziliśmy w szkole Światowy Dzień Żywności i Walki z Głodem. Organizacją akcji zajęło się szkolne Koło Ekologiczne i jego sympatycy, pod opieką pani Karoliny Jarząbek. Postawiliśmy w ten dzień na zdrowe żywienie i uświadomienie, w jaki sposób to, czym się odżywiamy...

Z sympatii do czworonogów

Z sympatii do czworonogów

Sezon akcji charytatywnych rozpoczęty wizytą klasy I Cp w Schronisku Przylasek koło Lubania! Anna Filip, Aleksandra Leśniak, Kacper Gzubicki i Aleksander Chlastawa wraz z wychowawcą Leszkiem Idzikowskim wybrali się w sobotę 19 października na pierwszą wizytę do naszych radosnych czworonożnych...