22 „Efeby” dla naszych licealistów!

22 „Efeby” dla naszych licealistów!

Mamy ogromny powód do dumy. Aż 22 naszych licealistów otrzymało w tym roku Stypendia i Nagrody Starosty Bolesławieckiego, które wręczono na uroczystej Gali, która odbyła się w Teatrze Starym 27 października. Te najważniejsze w powiecie bolesławieckim wyróżnienia, których nazwa „Efeb” odwołuje się do antycznej tradycji – przyznawane są od 2009 roku w uznaniu wybitnych osiągnięć naukowych oraz sukcesów w ruchu olimpijskim i sporcie. Mają one wartość prestiżową, ale także finansową. Otrzymują je zarówno uczniowie, jak i absolwenci, którzy ukończyli szkołę z bardzo wysoką średnią. Na szczególne wyróżnienie zasługuje Nagroda Starosty, która przyznawana jest za najwyższy wynik maturalny w powiecie. Możemy się poszczycić tym, że od lat trafia ona do absolwentów I LO. W tym roku otrzymała ją Monika Marusiak (absolwentka klasy III a). Serdecznie gratulujemy Monice, wszystkim naszym uczniom i absolwentom nagrodzonym w tym roku oraz ich rodzicom.

Oto lista, z której jesteśmy dumni!

Stypendia za wybitne wyniki w nauce za poprzedni rok szkolny (średnia dla liceów to 5,15 i powyżej) otrzymali:

Julia Babijczuk, Alicja Basińska, Joanna Błaszczyk , Aleksandra Słabicka, Wiktoria Szczepańska, Gordian Czerkawski, Magda Sawin, Klaudia Ferlewicz, Pola Juchaniuk, Wawrzyniec Oliwa, Julia Suchecka, Alicja Świca

Stypendium za sukcesy w olimpiadach otrzymała  Alicja Myśliwiec 

Nagrody Starosty Bolesławieckiego za ukończenie szkoły z wybitnymi wynikami  w nauce otrzymali  nasi absolwenci rocznika 2017

Monika Marusiak, Laura  Przydróżna, Marta Ziółkowska oraz  Jan Krzywdziński

Nagrody Starosty Bolesławieckiego za osiągnięcia sportowe w roku szkolnym 2016/2017 otrzymali:

Klaudia Petters ( I miejsce Pucharu Polski – klasyfikacja generalna)

Jakub Patreuha – 2 miejsce w XXIII Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w sportach halowych – turniej par chłopców na MAKSY

Partryk Patreuha- 2 miejsce w XXIII Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w sportach halowych – turniej par chłopców na MAKSY

Tobiasz Artur Burzyński – 1 miejsce w Mistrzostwach Dolnego Śląska w biegu na 3000 m

Serdecznie gratulujemy naszym sportowcom oraz ich trenerom i klubom!

W gronie nagrodzonych „Efebem” jest także Przemysław Sulich (uczeń klasy I c), który jako uczeń I Prywatnego Gimnazjum w Bolesławcu uzyskał najwyższy wynik w powiecie na egzaminie gimnazjalnym.

Gratulacje!!!

zdjęcia ze strony Powiatu Bolesławieckiego

e10e6e4

 

e11e12      e3    

Komentarze

komentarzy

Podobne wpisy

Zbliżają się Dni Języków Obcych. Oto ich plan!

Zbliżają się Dni Języków Obcych. Oto ich plan!

Prosimy wszystkie klasy o zapoznanie się z zamieszczonym poniżej planem tegorocznych Dni Języków Obcych w naszej szkole. Pytania czy wątpliwości można zgłaszać do nauczycieli języków obcych. Koordynatorem imprezy jest pan Damian Dziedziul. Koncertem "Lingua et musica" opiekuje się pani Agata...

I miejsce szachistów

I miejsce szachistów

W Mistrzostwach Powiatu Bolesławieckiego Szkół Ponadgimnazjalnych w Szachach Drużynowych reprezentacja I Liceum Ogólnokształcącego zdobyła I miejsce. Drużyna w składzie: Pola Juchaniuk, Kacper Grela, Wawrzyn Oliwa i Marcel Sas nie dała żadnych szans pozostałym szkołom pewnie wygrywając każdy...

Lekcja patriotyzmu

Lekcja patriotyzmu

11 listopada to wyjątkowy dzień dla wszystkich Polaków, dzień radości i dumy narodowej. Każdy z nas powinien wtedy zatrzymać się i zastanowić nad naszą historią i własnym pojęciem patriotyzmu. W przeddzień Narodowego Święta Niepodległości klasa IA w piękny sposób wprowadziła nas apelem w ten...