Żegnamy Przyjaciela Szkoły

Żegnamy Przyjaciela Szkoły

Z ogromnym żalem i smutkiem dla całej naszej społeczności szkolnej przyjęliśmy wiadomość o śmierci Pana Dariusza Kwaśniewskiego, Starosty Bolesławieckiego, nauczyciela, przyjaciela młodzieży i naszego Liceum.

Towarzyszył nam w wielu ważnych momentach życia szkoły, wspierał inicjatywy, kibicował sukcesom i zachęcał do dalszego rozwoju.

W przedmowie do publikacji wydanej z okazji 70-lecia naszego Liceum Pan Dariusz Kwaśniewski napisał:

Cieszę się, że jest mi dane współpracować ze szkołą od wielu lat, że razem z nauczycielami i dyrektorami mogę współtworzyć historię „I OGÓLNIAKA”. Nasze wspólne wysiłki, by stworzyć uczniom jak najlepsze warunki nauki, podarować dodatkowe zajęcia i umiejętności podczas realizowanych projektów edukacyjnych, przynoszą efekty. Absolwent I LO ceni sobie kreatywność i wykształcenie. I niech tak będzie już zawsze, przecież „więcej rozum niż siła”. Samych sukcesów aż do setnej rocznicy Naszej Szkoły.

W naszej pamięci Pan Dariusz Kwaśniewski zapisze się nie tylko jako samorządowiec, znawca zagadnień związanych z oświatą i edukacją, ale także jako wielbiciel teatru, zapalony rowerzysta i miłośnik miejsca, w którym żyjemy – ziemi bolesławieckiej.

Składamy kondolencje Rodzinie i Najbliższym Pana Dariusza Kwaśniewskiego

 

Komentarze

komentarzy

Podobne wpisy

„W górę strumienia”

"W górę strumienia"

Uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej, która odbyła się w szkole 13 października miała podniosły, a zarazem radosny nastrój. To czas, w którym przychodzi szczególny moment na podziękowania, gratulacje, ale także refleksję o edukacji, jej historii i tych wszystkich, którzy ją tworzyli i...

Międzynarodowy sukces szachowy Kacpra Greli

Międzynarodowy sukces szachowy Kacpra Greli

Nasz trzecioklasita przyzwyczaił nas już do swoich sukcesów. Tym razem Kacper stanął na podium w międzynarodowym otwartym turnieju szachowym „Hradec Kralove Open”, który odbył się w dniach od 1 do 8 października. II miejsce Kacpra to ogromny sukces zważywszy na fakt, że turniej rozgrywany jest ...

Klasyka po angielsku

Klasyka po angielsku

Już po raz szósty gościliśmy w szkole międzynarodowy teatr wędrowny „The Bear”, który od lat przyjeżdża na zaproszenie pani Katarzyny Cieślak-Ostrowskiej. Tym razem, w poniedziałek, 9 października  uczniowie zobaczyli sztukę Antoniego Czechowa zatytułowaną „Niedźwiedź”, ale odegraną oczywiście...