Tegoroczne wielkie święto nauki w I Liceum zakończone…

Tegoroczne wielkie święto nauki w I Liceum zakończone…

XX Dolnośląski Festiwal Nauki za nami, po raz drugi w murach naszej szkoły odbyły się zajęcia prowadzone przez naukowców uczelni wrocławskich oraz ciekawych bolesławian. Bardzo dziękujemy! Dwa dni, dwadzieścia dwa spotkania z nauką, historią i kulturą w sześciu miejscach, prawie 2 tysiące słuchaczy z 12 szkół!

20171018_130952Taki to był Festiwal!

Choć powtarza się cyfra 2 – to impreza była na 6!

Brzęczały pieniądze, pachniały perfumy… Dowiedzieliśmy się, jak zadbać o naszą atrakcyjność, zdrowe odżywianie. Byli wrogowie i przyjaciele, wybuchały emocje i związki chemiczne. Kolejny raz przekonaliśmy się, że nauka ma zastosowanie w naszym codziennym życiu, a ucząc się i poznając tajniki wiedzy – łatwiej się żyje, więcej się rozumie.

SZKOŁA1 571Zajęcia odbywały się w naszej szkole w auli i czytelni, w Muzeum Ceramiki (na ul. Mickiewicza i na ul. Kutuzowa), w Żywym Muzeum Ceramiki i w Teatrze Starym

Nad całością imprezy czuwała p. Dorota Chrzanowska – Florków.SZKOŁA1 532

Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w organizację tegorocznej edycji naszego Festiwalu a w szczególności Paniom Iwonie Banach, Anecie Ćwieluch, Elżbiecie Rolak, Karolinie Zamorskiej, Dianie Izydorczyk oraz wszystkim pracownikom Muzeum Ceramiki, odwiedzającym nas naukowcom Pani dr Marcie Sochockiej, prof. dr hab. Kazimierzowi Orzechowskiemu, prof. dr hab. Tadeuszowi Doboszowi, Arturowi Rokosie, prof. dr hab. Jadwidze Sołoducho i dr hab. inż. Joannie Cabaj oraz sponsorowi Robertowi Chrzanowskiemu za wsparcie finansowe.

 Zdjęcia Laura Rogala kl. I b

SZKOŁA1 470

Komentarze

komentarzy

Podobne wpisy

Zbliżają się Dni Języków Obcych. Oto ich plan!

Zbliżają się Dni Języków Obcych. Oto ich plan!

Prosimy wszystkie klasy o zapoznanie się z zamieszczonym poniżej planem tegorocznych Dni Języków Obcych w naszej szkole. Pytania czy wątpliwości można zgłaszać do nauczycieli języków obcych. Koordynatorem imprezy jest pan Damian Dziedziul. Koncertem "Lingua et musica" opiekuje się pani Agata...

I miejsce szachistów

I miejsce szachistów

W Mistrzostwach Powiatu Bolesławieckiego Szkół Ponadgimnazjalnych w Szachach Drużynowych reprezentacja I Liceum Ogólnokształcącego zdobyła I miejsce. Drużyna w składzie: Pola Juchaniuk, Kacper Grela, Wawrzyn Oliwa i Marcel Sas nie dała żadnych szans pozostałym szkołom pewnie wygrywając każdy...

Lekcja patriotyzmu

Lekcja patriotyzmu

11 listopada to wyjątkowy dzień dla wszystkich Polaków, dzień radości i dumy narodowej. Każdy z nas powinien wtedy zatrzymać się i zastanowić nad naszą historią i własnym pojęciem patriotyzmu. W przeddzień Narodowego Święta Niepodległości klasa IA w piękny sposób wprowadziła nas apelem w ten...