Jak nie czytam, jak czytam

Jak nie czytam, jak czytam

Drugi rok z rzędu braliśmy udział w ogólnopolskiej akcji „Jak nie czytam, jak czytam”. Tym razem organizowaliśmy ją wspólnie z Biblioteką Pedagogiczną (podobnie jak w zeszłym roku), Zespołem Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych, II Liceum Ogólnokształcącym i Zespołem Szkół Budowlanych.

My po prostu wyszliśmy w plener z książkami, żeby sobie poczytać. Dla rozrywki, bez dorabiania wielkiej filozofii. By pokazać nieczytającym uczniom, że książka to nie tylko lektura, za której nieprzeczytanie są karani, lecz przede wszystkim miła forma spędzania czasu.

Z kart naszych książek wymknęli się bohaterowie: Ania Shirley (nawet dwie – chyba z różnych wydań), Bilbo Baggins,18814617_1476416199062295_1665675734814018079_o Diabeł opuścił strony Mistrza i Małgorzaty, Piotruś Pan z Dzwoneczkiem, Alicja z Krainy Czarów, z łazienki Hogwartu wydostała się jakoś Jęcząca Marta, chyba pobiegła za Hermioną, zaszczyciła naszą akcję Cruella de Mon oraz c18814516_1476420422395206_5918178726554512094_oały Olimp.

Byli uczniowie i nauczyciele ze wszystkich szkół współorganizujących naszą akcję. Wspólnie czytaliśmy Jądro ciemności z okazji Roku Josepha Conrada. Wybraliśmy najciekawiej przebranych uczniów (nie było to łatwe). I przede wszystkim cieszyliśmy się możliwością poczytania sobie w miłych okolicznościach natury, w miłym towarzystwie.

Czytanie jest fajne, jest modne i my czytamy!

Uczestnictwo z akcji „Jak nie czytam jak czytam” dało mi naprawdę sporo. Przykład pierwszy z brzegu: chwilę wytchnienia w szkolny dzień, podczas której można było bezkarnie zanurzyć się w lekturze. Co więcej dało mi szansę rozerwać się nieco np. dzięki konkursowi na najlepszy strój , który był zorganizowany w ramach akcji. Aż serce rosło na widok tak wielu przebranych oraz czytających. Na następną akcję również pewnie pójdę, a tę będę jeszcze przez długi czas wspominać.

Kasia

Relacja telewizji lokalnej
Fotorelacja Krystiana Kawy z bolec.info
Fotorelacja Magdaleny Herdzik z Biblioteki Pedagogicznej w Bolesławcu

 

Dziękujemy wszystkim uczestnikom i pewnie do zobaczenia za rok na kolejnym Pikniku czytelniczym.

Komentarze

komentarzy

Podobne wpisy

Podium dla tenisistów i tenisistek stołowych

Podium dla tenisistów i tenisistek stołowych

Tuż przed weekendem, Międzyszkolny Ośrodek Sportowy w Bolesławcu, zorganizował Mistrzostwa Szkół Ponadgimnazjalnych w tenisie stołowym. Nasze ekipy z powodzeniem wystartowały w zawodach zdobywając pierwsze miejsce w kategorii chłopców i trzecie w kategorii dziewcząt. Jan Dziuba i Jan Goleński...

Ruszył kolejny projekt z języka angielskiego

Ruszył kolejny projekt z języka angielskiego

A oni dwoją się i troją... Kinga Warężak, Mateusz Sobczyszyn (IIB), Estera Walska (IID) i Paulina Wolska (IIC) już w ubiegłym roku szkolnym podjęli wyzwanie – zaangażowali się w kolejną edycję interdyscyplinarnych projektów w języku angielskim dotyczących Dolnego Śląska - w zrozumieniu...

„Lingua et musica” po raz dziesiąty!

"Lingua et musica" po raz dziesiąty!

1 grudnia 2017 w ramach obchodzonych w naszej szkole Dni Języków Obcych odbył się X jubileuszowy Konkurs Piosenki Obcojęzycznej "Lingua et musica". W jury konkursu zasiedli: p. Dorota Pińczuk - muzyk, nauczyciel, dyrektor Szkoły Muzycznej II stopnia w Bolesławcu, p. Aleksander Samostrokov ...