Piszemy listy w ramach Amnesty International

Piszemy listy w ramach Amnesty International

W dniach 11-12 grudnia w naszej szkole odbył się Maraton Pisania Listów Amnesty International. Podczas Maratonu wysyłamy apele do władz oraz listy solidarności do osób, których prawa są łamane. Im więcej listów napiszemy, tym większa szansa, że uda nam się poprawić los danego człowieka.

Maraton rozpoczął się o godzinie trzynastej w czwartek. Na początku przybliżono wszystkim historię Amnesty International oraz cele Maratonu. Wysłuchaliśmy i obejrzeliśmy historie poszkodowanych osób na całym świecie – bohaterów tegorocznej akcji.

Przez następne 24 godziny 20-osobowa grupa uczniów z naszej szkoły z zapałem pisała listy w obronie praw człowieka. Akcja zakończyła się sukcesem, zostało napisanych aż 635 listów !

Tylko z Polski zostało wysłanych 268 703 listów, a z całego świata 2 119 250!

Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i zapraszamy do wzięcia udziału w przyszłorocznym maratonie!

W organizację Maratonu włączyło się wielu licealistów, ale szczególne słowa uznania należą się Michałowi Kutrybie i klasie I a  i Agacie Chłopeckiej z klasy I b.

Podziękowania także dla Pani Irminy Nowak i Pana Marcina Sobczyszyna za „nocne czuwanie” nad Maratonem.

Amnesty2

Komentarze

komentarzy

Podobne wpisy

Międzynarodowy sukces szachowy Kacpra Greli

Międzynarodowy sukces szachowy Kacpra Greli

Nasz trzecioklasita przyzwyczaił nas już do swoich sukcesów. Tym razem Kacper stanął na podium w międzynarodowym otwartym turnieju szachowym „Hradec Kralove Open”, który odbył się w dniach od 1 do 8 października. II miejsce Kacpra to ogromny sukces zważywszy na fakt, że turniej rozgrywany jest ...

Klasyka po angielsku

Klasyka po angielsku

Już po raz szósty gościliśmy w szkole międzynarodowy teatr wędrowny „The Bear”, który od lat przyjeżdża na zaproszenie pani Katarzyny Cieślak-Ostrowskiej. Tym razem, w poniedziałek, 9 października  uczniowie zobaczyli sztukę Antoniego Czechowa zatytułowaną „Niedźwiedź”, ale odegraną oczywiście...

Berry, Hendrix i Clapton – na inaugurację „Akademii Melomana”

Berry, Hendrix i Clapton - na inaugurację "Akademii Melomana"

Już po raz 10. rozpoczynamy cykl comiesięcznych spotkań z muzyką na żywo w ramach programu "Akademia Melomana" prowadzonego przez Lubuskie Biuro Koncertowe. Na inaugurację przygotowano gitarowe brzmienie, którego mistrzami są Chuck Berry, Jimi Hendrix i Eric Clapton. W tegorocznej ofercie...